Trafik Sigortası

Trafik Sigortası sizin zarar vereceğiniz, karşı tarafın hasarını öder. Bu ödemeyi de kusurunuz oranında yapar.

Trafik sigortalarında aynı teminatlar verildiği halde serbest fiyat tarifesi nedeniyle farklı fiyatlar uygulanmaya başladı. Uygun fiyat için de iyi sigortacı size yardımcı olacaktır.

Trafik sigortaları Yasal zorunluluk kapsamında olup mutlaka yaptırmalısınız ve gününü geçirmeden yenilemesini yapmalısınız.

Trafik poliçesinin zorunlu olma nedeni son derece açıktır. Aracınızla 3. Kişilere vereceğiniz zararın karşılanması garanti altına alınır.

Trafik poliçenizi polis çevirip ceza kesmesin ya da, Muayene yaptırırken lazım olduğu için değil gerekliliğine inanarak ve kesinlikle gününü aksatmadan yenilemelisiniz.

Yolda giderken bir arabaya çarptınız. Hadi diyelim kendi arabanızdan vazgeçtiniz karşı tarafın hasarı ne olacak. 25.000 TL ye kadar karşı tarafta meydana gelecek maddi hasarın ödenmesi için Trafik Sigortası Yaptırmalısınız.

Benim kaskom var, kaskom öder diyorsanız yanılıyorsunuz. Trafik sigortası olmayan bir aracın karşı tarafa vereceği hasarı kasko ödemez. Ancak hasar 25.000 TL den büyükse 25.000 TL aşan kısmı öder. (30.000 TL hasar varsa kasko 5.000 TL öder)

Hiç kimse istemez ama zaten Sigorta istenmeyen durumlar için yapılır bir kişiye çarptınız ya da çarptığınız araçtaki kişiler ya da sizin aracınızda bulunan yolcular yaralandı veya hayatını kaybetti. Trafik sigortası sakatlanma veya ölüm olaylarında kişi başına 250.000 TL teminat öder. Tedavi masraflarını da kişi başı 250.000 TL ye kadar teminat altına alır.

Trafik sigortanızı yenilemeyi geciktirdiniz, siz hayatta kaza yapmam diyenlerdeniz peki kaza da yapmadınız Başınıza yukarıdakilerin dışında neler gelebilir bakalım. İlk olarak her ay %5 gecikme zammı ödersiniz. Yolda yakalandığınız anda hem ceza öder hem de arabanız bağlanarak trafikten men edilir. Tüm bunları düzeltmek için harcayacağınız zamanı bir kenara bırakalım Keşke zamanında yaptırsaydın diyecek kadar fazladan para harcarsınız. Tüm bu zahmetlere katlanmamak için Trafik Sigortası Yaptırmalısınız.

Trafik sigortanızı unutma ihtimalini unutun. Hatırlat sayfamızdan kaydınızı yapın en uygun fiyatla yenileme için Trafik Sigortanızı biz size hatırlatalım.

Trafik Genel Şartları

http://www.tsb.org.tr/sayfa/zorunlu-karayolu-tasimacilik-mali-sorumluluk-sigortasi-genel-sartlari

Paylaş

Hizmetler

Faydalı Bilgiler

Trafik Sigortası

Trafik sigortası, zorunlu olmasının yanı sıra, karşı tarafa verilen hasarları karşılaması bakımından araç sahiplerini maddi olarak koruyan bir sigortadır. Aracınızı uğrayacağı zararları karşılar.

Etiketler